Ceramika Design Bolesławiec

Ceramika Design Bolesławiec to tradycyjna fabryka wyrobów ceramicznych, która od wielu lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Nasza Manufaktura już od 25 lat funkcjonuje na rynku i wytwarza naczynia ceramiczne zgodne z tradycyjną techniką. Prowadzimy też sklepy firmowe w różnych miastach na terenie Polski oraz sklep online. Nasze wyroby z ceramiki charakteryzują się wysoką jakością wykonania, dbałością o detale i wyjątkowym kunsztem. Podczas pracy czerpiemy inspiracje z różnych zakątków świata, a wytwarzane przez nas produkty są odzwierciedleniem bolesławieckiej kultury. Oferowane przez nas wyroby pięknie prezentują się na stole, ale też w kuchni, jako niezwykła dekoracja.

Jak wytwarzamy wyroby ceramiczne?

Nasza fabryka ceramiki Bolesławiec tworzy funkcjonalne wyroby ceramiczne, które są produkowane z naturalnych surowców i glin. Ponadto wszystkie elementy ceramiczne są ręcznie zdobione metodą stempelkową i ręcznie wypalane. Nasi artyści wykonują misterne zdobienia i precyzyjnie kształtują każdy element. Dzięki temu nasze wyroby ceramiczne przyciągają spojrzenia i doskonale sprawdzają się na polskich stołach. Wśród naszych produktów znajdują się między innymi:

 • talerze,
 • cukiernice,
 • kubki,
 • dzbanki,
 • tace,
 • wazy,
 • sosjerki,
 • maselniczki,
 • garnki,
 • pojemniki,
 • solniczki i pieprzniczki,
 • ozdoby i dekoracje.

Historia naszej marki

Nasze wyroby ceramiczne są przygotowywane na wzór tradycyjnych glinianych wyrobów za czasów średniowiecza. Staramy się też kontynuować lokalną tradycję, ręcznie wytwarzając zdobione kamionkowe zestawy. Kształty i wzory naszych produktów staramy się wykonywać zgodnie z aktualnymi trendami i dopasowywać je do upodobań naszych klientów. Od ponad 25 lat promuje bolesławiecką ceramikę na świecie. Ręczna metoda stempelkowa, produkcja oparta na tradycyjnej technologii oraz otwartość na nowe elementy zdobnicze sprawiają, że nasza fabryka ceramiki zalicza się do najważniejszych wytwórców bolesławieckiej ceramiki.

Fabryka ceramiki Bolesławiec już od ponad 25 lat tworzy tradycyjne wyroby ceramiczne, które charakteryzują się kunsztem i estetyką wykonania. Nasze wyroby są ręcznie wypalane i zdobione metodą stempelkową, dzięki czemu możemy na nich uzyskać piękne wzory. Nasze produkty ceramiczne są znane na całym świecie i wielokrotnie były prezentowane na najważniejszych światowych targach. Co więcej, otworzyliśmy dla Państwa Żywe Muzeum Ceramiki, gdzie można poznać etapy tworzenia naszych wyrobów i zapoznać się z nowymi kolekcjami.


Co sprawia, że nasze wyroby ceramiczne są wyjątkowe?

Tworzone w naszej fabryce ceramiki naczynia są projektowane przez cenionych artystów i ręcznie zdobione. Staramy się tworzyć produkty, które będą praktyczne, trwałe i dopasowane do potrzeb klientów. W procesie tworzenia naczyń ceramicznych wykorzystujemy wyłącznie naturalne gliny, które nie zawierają chemikaliów i są bezpieczne dla zdrowia. Co więcej, nasza ceramika jest też unikalna, a wypalone na niej wzory są inspirowane czterema żywiołami: ziemią, wodą, wiatrem i ogniem. Dokładamy też wszelkich starań, aby proces produkcyjny przebiegał bez szkody dla środowiska, a podczas pracy wykorzystujemy wyłącznie naturalne farby i surowce.

mapa świata
odkryj świat
manufaktury
nasze sklepy
Lista sklepów